Site Loader
تهران, شهرک صنعتی نصیرآباد,خیابان سرو 18,پلاک10

دلایل افزایش فروش دستگاه های بسته بندی اتوماتیک

 

در زمان‌های قدیم، تولید و بسته بندی با دست و توسط شخص انجام می شد، اما اکنون مکانیزاسیون در تولید و استفاده از دستگاههای اتوماتیک بسته بندی به مزیت رقابتی تبدیل شده و روزبه‌روز دنیای دستگاه های (بسته بندی) اتوماتیک در حال گسترش است.

فروش بیشتر و سودآوری بیشتر

استفاده از دستگاه‌های بسته بندی اتوماتیک به صاحبان کسب و کار، این امکان را می‌دهد که محصولات را به صورت 24 ساعته، با سرعت فوق‌العاده و با تکرارپذیری و کیفیت عالی بسته بندی نمایند و در عوض هزینه لازم برای بسته بندی یک محصول کمتر شده و دقت آن افزایش می‌یابد. با زیادتر شدن تولید، فروش بیشتر و سودآوری بالاتر را برای تولیدکننده در پی خواهد داشت. کاهش پسماندها، ضایعات بسته بندی، هزینه نصب و راه‌‍اندازی پایین، اندازه فیزیکی کم، تعمیر و نگهداری بسیار ساده، کاهش خطاها و اشتباهات انسانی و… نیز از جمله مزایای دستگاه‌های بسته بندی اتوماتیک است.

کاهش فضای تولید

دستگاه‌های اتوماتیک نسبت به سیستم‌های دستی فضای کار کمتری گرفته، انرژی کمتری مصرف می‌نماید و به تولیدکننده این اجازه را می‌دهد که زمان و هزینه‌های تولید را به طور قابل اعتماد پیش‌بینی کند. این تغییرات باعث آزاد شدن برنامه زمانی تولید، افزایش محیط کار بلااستفاده و… می‌شود. از ویژگی‌های دیگر دستگاه‌های اتوماتیک این است که به راحتی باهم هماهنگ شده و همچنین قابلیت بازیابی و تغییر موقعیت، برای برنامه‌های تولید جدید را دارند.

ارتقا بهره‌وری از نیروی تولید

شاید عده‌ای این تصور را داشته باشند که استفاده از دستگاههای (بسته بندی) اتوماتیک، بیکاری پرسنل را در پی خواهد داشت، اما این موضوع کاملا اشتباه است. این کار نه تنها باعث بیکاری نمی شود، بلکه باعث ارتقاء شغل فرد می‌شود. نظارت بر دستگاه‌های اتوماتیک، تعمیرات و سرویس دهی به آن فرصت‌های شغلی جدیدی است که ایجاد می‌شود. در واقع فقط جایگاه شغلی تغییر می‌کند. حتی این فرآیند موجب افزایش استاندارد محیط کار، ایمنی کارگر و خطرات ناشی از آن در مقایسه با کار با روش دستی می‌شود.

بازگشت هزینه در مدتی کوتاه

منتقدان ادعا می‌کنند که هزینه اولیه خرید و راه اندازی بالاست. اگر یک ذهن اقتصادی داشته باشید، با یک محاسبه ساده متوجه می‌شوید که چند برابر هزینه‌ای که برای راه اندازی اولیه پرداخت می‌شود، پس از مدت زمان کوتاهی به دلیل افزایش فروش محصولات و حذف هزینه‌های جانبی تامین خواهد شد.

تعطیل شوید یا خط تولیدتان را اتوماتیک کنید.

همیشه استفاده از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های جدید به قدری ضروری و مهم است، که به جرات می‌توان گفت کارخانه‌ای که از روش‌های مکانیزاسیون به خصوص در خط بسته‌بندی استفاده نکند، دیر یا زود احتمالا تعطیل خواهد شد. کافی است هزینه تمام شده و تعداد تولید یک محصول را در یک کارخانه مجهز به اتوماسیون صنعتی با کارخانه‌ای که به روش سنتی و قدیمی کار می‌کند را مقایسه کنید. تفاوت چشمگیر آن لزوم استفاده از فناوریهای نوین را مشخص می‌کند.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

Post Author: ماشین سازی آذری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صنایع ماشین سازی آذری

error: این صفحه محافظت شده توسط ماشین سازی آذری می باشد